петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Познати

„Многу старо изгледаш, како да пушиш 40 цигари дневно“- жестоки критики за актерката која беше секс симбол и модна икона (ФОТО)

„Многу старо изгледаш, како да пушиш 40 цигари дневно“- жестоки критики за актерката која беше секс симбол и модна икона (ФОТО)

Сите ја знаеме како Кери од „Сексот и градот“. Како девојката со страст, широко срце, високи потпетици и пред се девојката која се чини дека никогаш нема да остаре. Но, дали тоа навистина се случува во реалноста?

На црвениот тепих на Мет Гала вечерта, Сара Џесика Паркер секако дека изненади со нејзиниот аутфит со потпис од Долче и Габана, но изненади и со нешто друго.

53-годишната актерка и веќе од поодамна модна икона и инспирација за многумина, разочара повеќе фанови со нејзините видливи подочници, брчки и изгужвана стара кожа. Се чини дека актерката пребрзо старее.

Помеѓу бројните коментари од нејзините фанови на социјалните мрежи стои и тврдењето дека таа пуши по 40 цигри на ден, а еден од нив, ќе искоментира:„ Боже, па таа изгледа како никогаш да не се напила чаша вода, а да не зборуваме за било каков витамин!“

Дали актерката пребрзо старее или можеби станува збор за нешто подлабоко и поболно, прашуваат фановите.

Коронавирус