вторник, 4. август 2020. Вести денес: 143
home Познати

Младите одлучија- еве каде ќе живеат Вељко и Богдана, се чека реакцијата на Цеца

Младите одлучија- еве каде ќе живеат Вељко и Богдана, се чека реакцијата на Цеца

Богдана и Вељко Ражнатовиќ се заколнаа на вечна љубов во неделата пред повеќе од 500-тини гости.

По свадбата на деценијата сите се прашуваа каде ли ќе живеат младите откако ќе се венчаат и каде ќе го дочекаат раѓањето на нивното прво дете кое треба да пристигне оваа пролет.

Имено парот одлучно прифатил да остане да живее во вилата на Цеца на Дедиње каде пред една година започнаа да живеат заедно.

По ова нема сомневање дека фолк ѕвездата е пресреќна што синот и снаата ќе продолжат да живеат со неа со оглед на тоа што беше среќна и пред една година кога се всели Богдана во нивниот дом.

Коронавирус