сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 52
home Познати

Младенците не носат бурми: Сега е откриена причината зошто Луна и Марко не ги ставаат прстените, на многумина ова им е чудно

Младенците не носат бурми: Сега е откриена причината зошто Луна и Марко не ги ставаат прстените, на многумина ова им е чудно

Познатиот пар Луна Џогани и Марко Миљковиќ во неделата на 16 мај се венчаа тајно во присуство само на кумовите, но сепак медиумите ги открија, по што Џогани беше лута на денот на својата венчавка.

Парот по граѓанскиот брак во општината заминале во еден ресторан каде наводно започнале да се караат за еден необичен детаљ.

Имено медиумите забележале дека парот не носи бурми, а сега е откриена и причината за тоа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani)


-Луна како и многу трудници отекуваат во текот на бременоста, па така на неа и се отечени и прстите. Изразила желба да го стави прстенот на својата рака откако ќе се породи, по што Марко одма се сложил, открива извор близок до парот.

Тој додава дека на младата пејачка многу и значат тие работи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani)

-Ги сака традициите кои се поврзани за венчавките, бракот, семејството, па Миљковиќ ја разбрал веднаш што сака и во исто време се одлучија да ги стават бурмите кои се надеваат дека ќе ги носат до крајот на животот, додава изворот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani)

Коронавирус