среда, 3. март 2021. Вести денес: 16
home Познати

Младата македонска пејачка се омажи на грчки остров покрај плажа, а на ова момче му се заколна на вечна љубов

Младата македонска пејачка се омажи на грчки остров покрај плажа, а на ова момче му се заколна на вечна љубов

Младата пејачка која јавноста ја запозна преку музичкото шоу „М2 потрага по ѕвезда“ се омажи во соседна Грција и ги сруши сите предрасуди поврзани во минатиот период со овој народ.

Станува збор за Љупка Бубе Најдановска која вчера направи свадбена прослава на грчкиот остров Скијатос заедно со своето момче кое по потекло е од Грција.

Парот пред блиските пријатели и роднини се венчаше покрај плажа и се заколнаа на вечна љубов.

Пејачката беше облечена во бел фустан со цветни детали на неа, додека младоженецот носеше бела кошула и црни пантолани.

Пред две години Бубе ја издаде својата песна „Дел од себе“, а претходно со Ламбе ја испеа „Кога сонце грее плачам“ кој стана голем хит на радиостаниците.

Коронавирус