среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 164
Во живо

Мини митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Злетово

home Познати

Млада српска водителка имаше инфаркт на одмор, сопругот ѝ го спасил животот

Млада српска водителка имаше инфаркт на одмор, сопругот ѝ го спасил животот

29-годишната српска телевизиска водителка, Јована Јеремиќ преживеала срцев удар за време на нејзиниот годишен одмор во Црна Гора.

Сопругот Војо Милошевиќ веднаш ја однел Јована во болница, каде што била задржана.

-Доживеав поблага форма на срцев удар, што, за среќа, не остави никакви последици. Никогаш не помислив дека такво нешто може да ми се случи. Се сончав и читав книга, кога ми стана неиздржливо топло и скокнав во морето. Одеднаш ми стана лошо, почнав да се задушувам. Страшна болка во градите ме парализира, останав без воздух.Воја забележа дека нешто ми се случува, ме извлече од водата, ми даде вештачко дишење. Веднаш бев префрлен во болница. Ми рекоа дека станува збор за срцева слабост затоа што прегреана скокнав во студена вода. Се направија сите потребни анализи и ја добив терапијата што ја пијам редовно. Се е добро благодарение на мојот сопруг. Тој ми го спаси животот, а јас го уништив неговиот одмор , изјави Јована за српски Ало.

Менаџерот Војо со Јована имаат ќерка, Лана, која се роди минатиот август. Јована е водителка на српското реално шоу „Парови“.

Локални избори 2021