недела, 5. декември 2021. Вести денес: 42
home Познати

Мистеријата на бројот 24: Постои неверојатна симболика за датумот на кој Вељко ќе се венча со Богдана

Мистеријата на бројот 24: Постои неверојатна симболика за датумот на кој Вељко ќе се венча со Богдана

Членовите на семејството Ражнатовиќ со нетрпение ја исчекуваат оваа недела кога синот на Цеца Вељко Ражанатовиќ ќе се венча со Богдана Родиќ.

Со месеци наназад јавноста ги чита сите детали околу венчавката на векот, а како што се ближи времето се повеќе се вжештува атмосферата.

Парот ќе се венча на 24 ноември, а овој датум е врзан и за неговиот мајка и татко.

Оваа бројка  има посебна симболика за семејството Ражантовиќ, имено пред точно 24 години Цеца и Аркан стапија во брак.

Меѓутоа тоа не е се! Бремената Богдана станува госпоѓа Ражнатовиќ на свои 24 години, а на својата црковна венчавка таа ќе го носи фустанот од својата свекрва која како невеста го носела пред 24 години.

Коронавирус