понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Познати

Мисли дека е секси или свесно направи катастрофална грешка: Никој не очекуваше вакво издание од Амал Клуни (ФОТО)

Дали сакала да биде секси или само направила катастрофална модна грешка, не знаеме.
Мисли дека е секси или свесно направи катастрофална грешка: Никој не очекуваше вакво издание од Амал Клуни (ФОТО)

По повод доаѓањето на Саманта Бери на местото главна и одговорна уредничка на магазинот „Glamour“ во Њујорк се прослави со  забава која ги собрала влијателните и познати личности .

Ѕвезда на вечерта сепак не била Саманта туку Амал Клуни, која ги изненадила сите со својот избор на облека.

Ваков стилски пресврт од неа не очекувал никој.

Амал се одлучила за комбинација која е нешто помеѓу сценски и театарен костим, и која наиде на поделени коментари. За сега повеќето коментираат дека ова бил првата модна грешка на секогаш беспрекорно дотераната британска адвокатка.

Секси корсет, со продолжение на наметка, обични фармерки и едноставни, кратки чизми. Наликува на одлична комбинација за маскембал.

Дали сакала да биде секси или само направила катастрофална модна грешка, не знаеме.

Ако пак, само сакала сите да зборуваат за неа, тогаш дефинитивно успеа.

Сепак, Амал, ти си му сопруга на Џорџ Клуни, те молиме не заборавај на тоа, порачуваат критичари.

Најнови вести

Коронавирус