петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Познати

Мишо Ковач хоспитализиран поради респираторни проблеми, а не се предизвикани од КОВИД

Мишо Ковач хоспитализиран поради респираторни проблеми, а не се предизвикани од КОВИД

Пејачот Мишо Ковач е хоспитализиран поради респираторни проблеми кои не биле предизвикани од коронавирусот.

Мишо е во стабилна состојба и се чувствувал добро, а за неколку дена ќе биде пуштен на домашно лекување.

Мишо имаше респираторни проблеми кои не беа предизвикани од корона вирусот. Ова не е првпат поради ова да заврши во болница.

Пејачот пред две години бил лекуван во загрепската Специјална болница за белодробни заболувања, каде закрепнувал од тешката белодробна инфекција, пренесуваат српските и хрватските медиуми.

Коронавирус