четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 125
home Познати

Мирко и Бојана го крстија синот – прославата како од бајките, насекаде балони, а младата мајка со фустан кој е вистински хит на девојките (ФОТО)

Мирко и Бојана го крстија синот – прославата како од бајките, насекаде балони, а младата мајка со фустан кој е вистински хит на девојките (ФОТО)

Бојана Родиќ и Мирко Шијан го крстија својот наследник Зоран кој го доби името по покојниот татко на синот на познатата српска пејачка Гоца Божиновска.

Имено Бојана и нејзината сестра Наташа открија дел од атмосферата на прославата по повод крштевањето на бебето во црква.

На една од фотографиите кои ги објавија се гледа како Бојана и Мирко се до синот за време на црковната церемонија и го занимаваат да не плаче.

На друга фотографија се гледа како изгледа нивната декорација со полно балони во нежна боја.

Инаку избраничката на Мирко за оваа прилика носеше фустан со панделка во крем боја.

 

Најнови вести