вторник, 26. септември 2023. Вести денес: 53
home Познати

МИНИЈАТУРНО БИКИНИ И НА МЕГДАН СИТЕ АТРИБУТИ: Вака Нивес Целзиус ја бодреше хрватската репрезентација (ФОТО)

МИНИЈАТУРНО БИКИНИ И НА МЕГДАН СИТЕ АТРИБУТИ: Вака Нивес Целзиус ја бодреше хрватската репрезентација (ФОТО)

Хрватската фудбалска репрезентација вечерва со резултат од 5:3 беше поразена од Шпанија во рамките на осминафиналето од ЕУРО2020.

Покрај навивачите на трибините, хрватска доби поддршка и од жешката Нивес Целзиус.

Таа важи за една од најголемите навивачи на Коцкастите, која за време наова ЕП често знаела да им посака среќа со некоја провокативна фотографија.

Така беше и овој пат. Имено, згодната пејачка и актерка со фотографија во бикини, притоа испраќајќи порака до фудбалерите:

-Натерајте ги Шпанците да плачат, напиша таа покрај фотографијата.