вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 93
home Познати

Милош Биковиќ има брат монах – тој е постар од него 16 години, проценете сами дали си личат (ФОТО)

Милош Биковиќ има брат монах – тој е постар од него 16 години, проценете сами дали си личат (ФОТО)

Српскиот актер Милош Биковиќ кој е доста популарен како во регионот, така и во Русија. Сепак малкумина знаат дека тој има брат кој не се занимава со актерство, туку со сосема друга работа. Тој ретко се појавува во јавноста , се вика Михаил и е монах во манастир во близина на Ваљево. Двајцата браќа се разлика 16 години и многу си личат, погледнете:

Најнови вести

Коронавирус