понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 108
home Познати

Миљана Кулиќ го поздрави Дарко Лазиќ: „Те сакам и те бакнувам“

Миљана Кулиќ го поздрави Дарко Лазиќ: „Те сакам и те бакнувам“

Миљана Кулиќ тешко ја поднесе веста за сообраќајната несреќа на Дарко Лазиќ, во кого беше со години заљубена и кој доживеа тешка сообраќајна несреќа.

Миљана беше голем фан на Дарко додека беше во „Ѕвездите на Гранд“. Сношти додека лежеше во кревет покрај Гиба Васиќ, Миљана се потсети на поранешните цимери, но го поздрави и пејачот.

„Поздрав за Дарко, се надевам дека оздравуваш, штом ќе оздравиш доаѓам да те посетам, те сакам и те бакнувам. Често размислувам за тебе“ вели Миљана.

Ако судиме по нејзините постапки, многумина претпоставуваат дека Миљана ќе избега од „Задруга“ за да го види пејачот.

Вистина.мк

Коронавирус