вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 71
home Познати

Милица Тодоровиќ „отвори душа“: За несудениот свекор – таткото на Саша Ковачевиќ, градите, психотерапијата… (ФОТО)

Милица Тодоровиќ „отвори душа“: За несудениот свекор – таткото на Саша Ковачевиќ, градите, психотерапијата… (ФОТО)

Милица Тодоровиќ одлучи да ја отвори душата па проговори на различни теми во програмата без влакна  на јазикот! Таа го изнесе сите валкани работи во јавноста, па призна дека нејзините дланки никоигаш не биле толку испотени како овој пат.

Таа се сети и на тинејџерските денови, кога како што рече, сакала да се тепа.

„Да. Еднаш го гаѓав со тула во главата другарчето, бидејќи тој пред тоа мене ме погоди со зелена слива“ – изјави таа.

Истакнувајќи дека навистина со месеци се бори со вишокот килограми, призна дека би сакала да има и поголеми гради.
„Понекогаш се гледам во огледалото и си велам: “Милице, каква риба си. Само да имаше барем малку поголеми гради …“ , а потоа ќе се покајам: „Не, што ќе ти се, прекрасна си и без гради“!

Фактот дека нејзиното сегашно момче има дете со поранешна сопруга тврди дека воопшто не ѝ пречи. Од друга страна, колку во љубовта може да биде страсна и жешка, но и своеглава,  објасни со напуштањето на станот по една караница со поранешниот, како и жешките акции во јавноста.

“Да. Па, тоа не е воопшто лошо. Малку егзибициониозам, знаеш. Ама само малку… Колку да не биде монотоно” –  ќе рече Милица. А за напуштањето на станот… не било тоа буквално заминување, туку само осење до продавница по чоколада, за да се смири. „Што се огледа во подбрадокот“ – се пошегува пејачкатаа.

Иако тврди дека Драган, таткото на Раде Ковачевиќ, инаку брат на пејачот Саша Ковачевиќ, не жали што не е му станала снаа, Милица го поздрави како стар и добар пријател:

„Ох, драг …Драганче… Е, моја Драганче… Јас те сакам толку многу” .

Таблети смирување пиеле само доколку е потребно, но за вистинските проблеми пејачката без да се срамува призна дека побарала стручна помош.

“Да, бев… И кај психијатар и кај психотерапевт. И вам би ви го препорачала истото. Супер е“ – заклучува Милица.

Најнови вести

Коронавирус