четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 135
home Познати

Милица Павловиќ заврши во кревет со овој српски глумец: Се родија ли симпатии зад камерата?

Милица Павловиќ заврши во кревет со овој српски глумец: Се родија ли симпатии зад камерата?

Конечно е завршено снимањето на филмот „Пејачка“, кој се те,ели на вистинскиот настан и животот на пејачката Јелена Маријановиќ, чие убиство сè уште не е разјаснето. Главната женска улога во овој филм ја има фолк пејачката Милица Павловиќ, која додека чека да ја својата прва улога на ТВ  екраните, се сеќава низ се’ што помина во претходните четири месеци, колку што траеше снимањето.

Во центарот на приказната е музичко натпреварување и две млади пејачки кои со сигурност се борат за своето место на сцената, а на едната игра Милица Павловиќ, која признава дека колената и клекнале кога и падна последната клапа.

„Искрено, сега кога размислувам за тој момент, ми се чини малку нереално. Ја снимавме последната сцена надвор и се сеќавам дека кога излегов од автомобилот и ги слушнав аплаузите на тимот кој броеше повеќе од сто луѓе, тие почнаа да клекнуваат на колена. Во тој момент, мим пролетаа безброј мисли во главата. Како воопшто ја прифатив улогата во серијата, дека снимањето конечно заврши по четири месеци и дека сум задоволна што успеав да глумам сè што вонсерискиот тим кој стои зад серијата, очекуваше од мене. Искрено, за време на снимањето на серијата, бев многу внимателна и цело време само размислував како да ги исполнам нивните очекувања. Сега, од оваа гледна точка, кога го завршив својот дел од работата, можам да признаам дека сум горда и на себе“ – вели шармантната пејачка, која тогаш откри што и било особено тешко за време на снимањето.

„Ако треба да издвојам нешто посебно, би рекла дека тоа е една од сцените со Милош Тимотијевиќ, кој го игра моето момче во серијата, беше особено тешка за мене. Моравме да покажеме многу различни емоции, од лутина, бес, хистерија, до ситуација на несреќен случај и јас навистина се трудев да бидам на висината на задачата“ – вели Милица и одговара дали на сетот мпожеби се родиле  некакви симпатии меѓу нив двајцата:

„Симпатии се родија, но само пријателски. Бев опкружена со навистина шармантни, паметни и елоквентни мажи и уживав да работам со нив“ – признава таа. На прашањето дали снимала некои интимни сцени во серијата, Милица остана таинствена, но искрено призна дека имала голема помош од другите актери при снимањето.

За потсетување, додека се снимаше ова филмско дело, се дозна дека Милица и Милош завршиле во кревет, но само заради потребите на филмските сцени. Претходно, пред Милица да ја добие улогата на „Пејачката“, таа и беше понудена на снаат на Лепа Брена, фолкерката Александра Пријовиќ, но таа ја одби!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Milica Pavlovic (@senoritamilica)

Најнови вести