четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

Милица Павловиќ скршена од болка: Почина најважната личност во нејзиниот живот, се огласи со емотивна порака

Милица Павловиќ скршена од болка: Почина најважната личност во нејзиниот живот, се огласи со емотивна порака

Рада, бабата на Милица Павловиќ ја загуби животната битка по долга борба со Алцхајмеровата болест. Дедото на Милица почина пред година ипол, а пејачката ја пресели баба си од семејниот дом во геронтолошкиот центар во Белград.

Милица е родена во Швајцарија, но на само три месеци, кога нејзините родители се развеле, таа се преселила каде што живееле нејзината баба Рада и дедо ѝ Владимир. Пејачката порасна со нив, тие ја чуваа и ја воспитуваа, а секогаш истакнуваше дека имала среќно детство и дека тие и биле најголемата поддршка.

Дедото на Павловиќ почина пред година и пол, а сега таа остана без својата мила баба за која беше многу приврзана. Рада во последните години станала дементирана, а потоа и била воспоставена Алцхајмерова болест. Милица неодамна и самата зборуваше на оваа тема, па откри дека болеста е сериозна и дека родената баба – не ја препознава.

Милица на својот профил објави емотивна порака со која се збогува со својата баба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Milica Pavlovic (@senoritamilica)

Коронавирус