понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 23
home Познати

Милица Павловиќ крена гола нога на маса, па комплетно „се отвори“: „Естрадата е животински свет, големите ѕвезди поминуваа покрај мене и ме удираа со лактот!“

Милица Павловиќ крена гола нога на маса, па комплетно „се отвори“: „Естрадата е животински свет, големите ѕвезди поминуваа покрај мене и ме удираа со лактот!“

Пејачката Милица Павловиќ важи за една од најзгодните, најсексипилните, но и најотворените естрадни ѕвезди. „Секси сењорита“, како што и е опрекарот, во последно време се почесто споделува разголени фотографии на социјалните мрежи. Овој пат Милица крена гола нога на маса, па комплетно „се отвори“. Ги разголе и телото и душата, отворајќи им се на медиумите, што досега ретко го правеше, па раскажа некои непознати нешта за себе.

„Детството ми беше среќно, пораснав на село и горд сум на тоа. Благодарна сум му на Бога што пораснав како што пораснав. Како дете, ми недостасуваше  во тој момент татко ми кој работеше во странство, па не доаѓаше  дома баш често. Имав со него во семејни расправии, го обвинував дека доаѓа само двапати годишно. Тој е добар човек, сега од овој агол не го обвинувам“ – рече пејачката и продолжи:

„Се обидов и јас да живеам во странство, но не можев да се замислам себе си во тој систем каде луѓето се затворени за социјалниот живот. Сè е по распоред, немате време да дишете и да го живеете животот со полни гради. Имате време само за работа“-  раскажа Милица, па откри дали и било тешко да се пробие на сцената:

„Овој свет немаше да биде ништо ако нема љубов. Знаев што сакам. Не можев да постигнам ништо во Швајцарија. Отидов таму како средношколец. Не дојдов до оваа фаза до каде што сум сега од кафена, што е голем плус за една жена. За мене е страшно девојче во биртија да учи занает на 14-годишна возраст. Кога отидов да живеам со татко ми во Швајцарија, знаев дека немам шанса да успеам таму, затоа решив да се вратам во Белград и да се запишам на факултет. Таков сум, сакам сè, сега и веднаш. Тешко беше да се успее како жена, естрадата е животински свет. Се случуваше  големите sвезди  да поминат покрај мене и да ме удрат со лактот во ребра“ – раскажа секси сењорита.

ЕУРО 2020

Македонија