понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 58
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Милица Павловиќ е естраден феномен: Секси сењорита зрачи со сексапил, иако се’ на неа е природно (ФОТО)

Милица Павловиќ е естраден феномен: Секси сењорита зрачи со сексапил, иако се’ на неа е природно (ФОТО)

Пејачката Милица Павловиќ, една од најуспешните „Ѕвезди на Гранд“. пејачката може слободно да се нарече феномен во својата професија, со оглед на тоа дека згодната бринета нема никакви естетски интервенции на кои во последно време се подложени сите припаднички на поубавиот пол од нејзината бранша. Нејзините колешки се фалат со малите прчести носеви, гигантските гради, шест пати поголемите усни… од кои, жаргонски кажано, „им тече силикон“, што не е случај и кај оваа убава пејачка, која зрачи со сексапил, иако се’ на неа е природно.

„Јас немам ништо против естетските зафати и оние девојки кои сакаат да го сторат тоа. Јас не сум една од нив и засега ниту имам потреба, ниту тоа ме привлекува. Посветена сум на мојот природен изглед, свежината на лицето и природниот тен без прекумерно вештачко сончање.

Иако мојата работа е доста напорна и стресна, пред се’ заради метежот во просторите во кои што настапувам, како и фактот дека доцна легнувам, а нереткорано станувам, фала му на Бога, сè уште не гледам драстични разлики во мојот изглед, па оттаму ни потреба за естатски корекции.

Милица Павловиќ може да се пофали со дури три албуми за само осум години во нејзината музичка кариера. Со нејзиниот прв албум „Говорот на телото“ за „Гранд продукција“, таа стана препознатлива по песната „Секси Сењорита“, како што и самата се нарекува себеси на својот Инстаграм профил.

Коронавирус