вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 72
home Познати

Миле Кузмновски: Повторно се оженив со дозвола од ќерките

Миле Кузмновски: Повторно се оженив со дозвола од ќерките

„Животот мора да продолжи, и заради Јана и Ана и заради мене- вели фолк пејачот Миле Кузмановски, кој по шест години од смртта на сопругата Верче, се ожени по вторпат.

Неговата сопруга се вика Јасмина со која заедно ја имаат ќерката Ева. Тој долго време не сакаше да зборува за приватниот живот, и заради болката и за да ги заштити Ана и Јана, кои на само девет години останаа без мајка. Но сега, двете близначки имаат по 15 години и учат во средно медицинско училиште. И се голема поддршка на Миле, но и вљубени во малата Ева.

Целиот текст прочитајте го на „7Дена.мк“.

Коронавирус