среда, 28. јули 2021. Вести денес: 174
home Познати

Миа Калифа се разведува

Миа Калифа се разведува

Една од најпознатите порно актерки Миа Калифа преку социјалните мрежи објави дека се разведува од сопругот Роберт Сандберг по две години брак.

-Можеме да кажеме дека се обидовме се за нашиот брак да функционира, но по речиси една година терапија и работа на тоа поле, се разделуваме, знаејќи дека во другиот ќе имаме пријател за цел живот и дека навистина се обидовме, вели Калифа во објавата.

Таа додава дека не станува збор за инцидент, туку за нешто друго.

-Секогаш ќе се сакаме и почитуваме бидејќи ниеден изолиран инцидент не е причина за нашето разделување, туку врвот на нерешливи, темелни разлика за кои не можеме меѓусебно да се обвиниме. Го затввораме ова поглавје без жалење и двајцата почнуваме од почеток, одвоени, но поврзани низ неверојатно семејство, пријатели и љубов кон нашите кучиња, вели Калифа.

Миа и Роберт се верија во март 2019 година, а во брак стапија истата година на 10 јуни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mia K. (@miakhalifa)

Коронавирус