вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 0
home Познати

„Ми се закануваат дека ќе ме убијат и претепаат“: Член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ открива зошто му праќаат толку морбидни пораки!

„Ми се закануваат дека ќе ме убијат и претепаат“: Член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ открива зошто му праќаат толку морбидни пораки!

Членот на жирито на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид, откри дека му се заканувале со убиство на социјалните мрежи, сето тоа затоа што го „издал“ рокенрол.

Неговите поранешни обожаватели веруваат дека тој го издал рокенролот кога се согласил да биде во жирито на „Звездите на Гранд“. Како што вели, тој не се плаши за својот живот, затоа што го води познатата изрека дека „оној што лае, не гризе“.

– Многу се забавувам, но таму има сè. Има закани дека ќе ме убијат, ќе ме тепаат, дека сум го предал рокенролот, дека сум селанец, има сè, но мене тоа ми е доста симпатично. Некои те плукаат, некои те фалат, но тоа само значи дека ги интригираш луѓето, што е добро за бизнис. Глупаво е да очекувате сите да ве сакаат , рече Ѓорѓе Давид, истакнувајќи дека е најшокиран од реакција на еден професор по пијано.

– Имав еден „пациент“ кој е професор по пијано на Факултетот за уметности во Белград. Тој е единствениот доктор по пијано во Србија, но оној што му го даде докторатот е очигледно глув. Страшно е некој што е во таква позиција , кој се занимава со педагогија и „Неограничен интернет и ограничена интелигенција е нешто што им даде зелено светло на многу будали, а овие„ градители на тастатура “можат да бидат само силни, тоа ги прави потентни, рече Давид, кој неодамна изјави за Гранд.

Коронавирус