вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 146
home Познати

„Mи се сруши целиот свет“- Наташа Беквалац проговоре за најголемиот стрес

„Mи се сруши целиот свет“- Наташа Беквалац проговоре за најголемиот стрес

Српската пејачка Наташа Беквалац се потсети на минатото, па откри кој ѝ бил најголемиот стрес во животот.

Имено, Беквалац за потребите на снимањето на новиот спот морала да се покаже и како актерка.

-Тоа дека ми е еден од најголемите стресови, како многу млада бев одбиена од Академијата за драмски уметноси во Нови Сад. Тогаш мислев дека ми се срушил целиот свет, но набрзо сфатив дека Бог има подобри планови за мене. Почнав да се занимавам со музика која истовремено ми ги отвори вратите за глума. Така често својата втора љубов ја користам во снимањето спотови, изјавила Наташа, а потоа додала дека таа и Емина Јаховиќ во новиот спот убиваат тројца мажи.

-Не ми беше тешко да се „префрлам во кожата на повредена жена, која повреденото срце ја натерало да изврши злосторство“. Имаше доста емотивни моменти за двете, иако беше забавно, рекла Наташа.

Најнови вести

Локални избори 2021