четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 86
home Познати

„Ми рекоа имам еден час да се качам на авион и да заминам“: Ким Кардашијан и семејството поминува низ пекол во Калифорнија (ВИДЕО)

„Ми рекоа имам еден час да се качам на авион и да заминам“: Ким Кардашијан и семејството поминува низ пекол во Калифорнија (ВИДЕО)

Ким Кардашијан морала итно да ја напушти својата вила поради пожар кој изби во Калабасис во Калифорнија.

Старлетата била исплашена, но се сними од авион и објасни што се случило.

„Тукушто слетав назад. Имав само еден час време да ги спакувам работите. Се молам за луѓето“, напиша Ким покрај фотографијата од авион на која се гледа како пламти пожарот.

Таа им се заблагодари на пожарникарите кои се трудеа да ги спасат животите на загрозените луѓе.

Според досегашните информација во Калифорнија моментално се активни 14 пожари и се уништени 21.000 хектари земјиште.

Илјадници луѓе се евакуирани, државните институции затворени, вклучувајќи ги и училиштата и болниците.

Најнови вести

Коронавирус