петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 0
home Познати

МИ ПРЕЧАТ ВИШОКТО КИЛОГРАМИ, ЦЕЛУЛИТ И БРЧКИ: Јелена Карлеруша призна на естетски корекции, а спремна е и на уште една неочекувана!

МИ ПРЕЧАТ ВИШОКТО КИЛОГРАМИ, ЦЕЛУЛИТ И БРЧКИ: Јелена Карлеруша призна на естетски корекции, а спремна е и на уште една неочекувана!
FOTO: ANTONIO AHEL/ATAIMAGES

Јелена Карлеуша важи за една од најатрактивните пејачки на домашната јавна сцена, а нејзиниот изглед е резултат на голем напор и инвестиции. Со исправна диета успеа да ја доведе линијата до совршенство, а сега призна дека не е целосно задоволна од својот изглед.

„Пластичната хирургија е фантастична работа. Ако не претерате и ако работите умно, тоа може да изгледа фантастично. Правам план како да се занимавам со овој бизнис во следните 20 години без да го променам мојот изглед. Не паднав на приказната за Доријан Греј кој сака да изгледа младо засекогаш, но мојата работа е да изгледам добро. Единствените две корекции што ги направив беа градите и усните. Но, усните никогаш не биле трајни, но нешто што треба да се прави повторно. Мислам дека сè што е трајно на лицето може да има големи последици “, рече Јелена за Ексклузив и додаде дека планира да прави и ботокс.

„Никогаш не сум направила ботокс, но тоа не е нешто со што се фалам. Сега е време. Понекогаш е подобро да започнете на време отколку да имате трајни последици што можат да се решат само порадикално. „Влегов токму во таа фаза кога ми е последниот воз за некаква интервенција“, рече пејачката, која има голема желба да направи операција на носот и планира да ги намали градите.

„Мојата животна желба е да направам операција на носот. Но, не го направив, затоа што е во средина на моето лице, се плашам да не направам грешка. Она што дефинитивно ќе го сторам во следниот период се повторно гради. Големите гради не се толу ин сега и мислам дека ќе ги намалам. Она што секогаш ми пречи е вишок кожа, тежина, целулит, брчки“, рече Карлеуша.

Најнови вести