понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 73
home Познати

„МИ НЕДОСТИГА СИНОТ НА СЕВЕРИНА, ПОВЕЌЕ БЕШЕ СО НАС ОТКОЛКУ СО НЕА“: Кеба се огласи по разводот на својот син и пејачката!

„МИ НЕДОСТИГА СИНОТ НА СЕВЕРИНА, ПОВЕЌЕ БЕШЕ СО НАС ОТКОЛКУ СО НЕА“: Кеба се огласи по разводот на својот син и пејачката!

По долгиот медиумски молк за разводот на синот Игор од Северина Вучковиќ, Драган Којиќ Кеба конечно проговори и ја искоментира својата поранешна снаа, а во таа прилика откри дека нејзиниот син Александар многу му недостасува.

– Што се однесува до разводот на Игор и Северина, тој не доаѓаше да го советувам кога се случуваше сето ова. Тие се возрасни луѓе и знаат што е најдобро за нив. Па, погледнете ја ситуацијата меѓу луѓето, денес сите се разведуваат. Секако дека ќе беше подобро да не го направеа тоа, но не е мое да судам – ​​изјави Кеба, а потоа се осврна и на тоа колку му недостасува синот на Северина Вучковиќ и Милан Поповиќ.

– Дефинитивно многу ми недостига внукот. Многу време поминуваше со нас, често беше повеќе со нас отколку со Северина, бидејќи таа работеше. Треба да се навикнеме на тие промени сега, ни недостасува да биде наоколу. Јас и Оља го обожаваме, сепак тој ни е внук. Александар ме нарече дедо, а сега едвај го гледаме – изјави Кеба за „Српски Телеграф“.

Коронавирус