сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Познати

Мет Дејмон „заглавен“ во Ирска, локалните жители пресреќни

Мет Дејмон „заглавен“ во Ирска, локалните жители пресреќни

Холивудската ѕвезда Мет Дејмон деновиве се наоѓа во ирското гратче Далки, каде што постојано се дружи со околните жители кои, според нивните коментари – го засакале како свој.

„Мет Дејмон е заглавен во Далки со недели. Снимањето на неговиот филм е ставено во мирување, па тој е во изолација со своите кучиња“, гласи еден коментар на Твитер.

Глумецот, инаку го снимаше последниот филм на Ридли Скот – „The Last Fuel“ пред 27 март, кога подрачјето беше затворено поради мерките против коронавирусот.  (МИА)

Најнови вести

Коронавирус