четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 171
home Познати

Менаџерката на Тоше ја отвори душата за хрватските медиуми: Немам потреба да бидам видена на гробот

Менаџерката на Тоше ја отвори душата за хрватските медиуми: Немам потреба да бидам видена на гробот

За Лилјана Петровиќ, менаџерката на Тоше Проески, 16 октомври засекогаш ќе биде синоним за болка.

Таа ноќ, Тоше го загуби животот во сообраќајна несреќа.

По несреќата, Петровиќ се повлече од естрадата и почна да се занимава со одгледување на лаванда. Денес е сопственик на најголемата плантажа во регионот.

Во околината на Ниш, на површина од 30 хектари засадила 600.000 билки оригинална француска лаванда.

По смртта на Тоше и нуделе да биде менаџерка на многу пејачи, но таа ги одбивала со образложение дека секогаш била и ќе биде само менаџерката на Тоше.

-Тоше и јас заедно ги завршивме своите кариери. Прерано, за жал, изјавила Лилјана за еден српски медиум.

Вели дека се чувствувала како да се дави во море од тага и дека таа болка е неспоредлива единствено со билката која ја чувствува неговото семејство.

Многумина, пак, ја критикуваа зошто не сакала да оди на гробот на Тоше во Крушево.

-Јас го носам во срцето. Тие чувства и сеќавања се само мои и немам потреба да ги делам, како што немам потреба да бидам видена таму, вели Петровиќ.

Коронавирус