петок, 29. јули 2022. Вести денес: 133
home Познати

Мелинда Гејтс изнајмила остров за да избега од медиумите, еве колку чини едно ноќевање

Мелинда Гејтс изнајмила остров за да избега од медиумите, еве колку чини едно ноќевање

По информациите за разводот на брачниот пар Гејтс, Мелинда одлучила да се повлече во медиумска изолација, а новинарите пренесуваат дека одлучила да изнајми приватен остров на кој едно ноќевање чини 132.000 долари.

Парот, кој помина 27 години во брак, во понеделникот соопшти дека се разведува, а одлуката ја објавија во заедничко соопштение.

Мелинда го изнајмила островот Каливигни кој е на површина од 80 хектари и на гостите им нуди 25 луксузни апартмани и викендичка. Она што е интересно е фактот дека островот е одалечен пет минути возење со број од Гренада.

Коронавирус