понеделник, 9. мај 2022. Вести денес: 179
home Познати

Меланија Трамп засенета од својата 74-годишна мајка (ФОТО)

Меланија Трамп засенета од својата 74-годишна мајка (ФОТО)

Првата дама на САД, Меланија Трамп со семејството по одморот се врати во Белата куќа.

Таа дојде во друштво на сопругот, синот, но и родителите Амалија и Виктор Кнавс.

И додека Меланија стандардно беше модерна и тренди без грешка во впечатлива зелена сукња со резбарени мотиви, поголемо внимание привлече нејзината 74-годишна мајка.

Нејзината мајка носеше фустан со А крој во сина боја со геометриски облици во вид на пруги во розеви и црвени нијанси и класични салонки соодветни на фустанот.

Нејзината мајка самоуверено чекореше низ тревникот во високи потпетици, сигурно гордеејќи се на својата ќерка, првата дама на САД.

Изгледа неверојатно за своите години, погледнете:

Коронавирус