петок, 5. март 2021. Вести денес: 165
home Познати

Меланија Трамп стигна на Флорида во фустан на Гучи од 3.600 долари (ФОТО)

Меланија Трамп стигна на Флорида во фустан на Гучи од 3.600 долари (ФОТО)

Доналд и Меланија Трамп пристигнаа на Флорида откако ја напуштиле Белата куќа, а Меланија е фотографирана во елегантен фустан во светли бои на модната марка Гучи веднаш по излегувањето од авионот, пишува Footwearnews.

Фустанот е инспириран од модата од 1960-тите и има портокалови и темносини бои со шестоаголна шема. Може да се купи преку Интернет за неверојатни 3.600 долари.

Меланија решила да дојде на Флорида во малку поудобни чевли, па потпетиците ги заменила со син пар чевли од модната марка Роџер Вивие. Тие се дизајнирани со тока и зашилен врв, а нивната цена е помеѓу 625 и 673 долари.

Поранешната прва дама на САД во оваа модна комбинација изгледа поживо отколку во Вашингтон кога ја напушти Белата куќа. Меланија таму се појавила пред фотографите облечена во црно и со големи очила за сонце.

“Да се ​​биде прва дама беше мојата најголема чест. Ви благодарам за вашата љубов и поддршка. Ќе бидете во моите мисли и молитви. Бог да ве благослови, Бог да ги благослови вашите семејства и Бог да го благослови овој прекрасен народ”, рече таа.

Најнови вести

Коронавирус