понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 143
home Познати

Меланија Трамп следи само 5 лица на Твитер- еден профил предизвика особен интерес во јавноста (ФОТО)

Меланија Трамп следи само 5 лица на Твитер- еден профил предизвика особен интерес во јавноста (ФОТО)

Првата дама на САД, Меланија Трамп, на Твитер следи само пет лица. Иако нејзиниот официјален Твитер профил го следат речиси десет милиони луѓе, по се изгледа Словенката е малку „скржава на кликови“, па следи само петмина корисници.

Се разбира, еден од нив е нејзиниот сопруг, Доналд Трамп, односно неговите два официјални профила на социјалната мрежа.

Покрај тоа, таа го следи и профилот на заменик-претседателот на САД, Макјк Пенс и неговата сопруга Карен Пенс.

Петтиот профил кој Меланија Трамп го следи на Твитер предизвика особен интерес во јавноста.

Имено, покрај нејзиниот сопруг и потпретседателот Пенс, таа го следи и Барак Обама.

„Индипендент“ претпоставува дека Меланија всушност првично ја заследила Мишел Обама, но овој профил бил преземен од нејзиниот сопруг по истекот на неговиот мандат.

Најнови вести

Коронавирус