недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 61
home Познати

Меланија Трамп гласаше во фустан вреден 4.000 евра, еве како изгледа парчето облека за кое зборува цел свет

Меланија Трамп гласаше во фустан вреден 4.000 евра, еве како изгледа парчето облека за кое зборува цел свет

Првата дама на Америка вчера гласаше на Флорида, во 9 часот наутро. За оваа прилика облече прекрасен фустан искомбиниран со високи потпетици, елегантна чанта и големи очила.

Модните магазини се полни со фотографии од овие моменти. Сите зборуваат за фустанот на сопругата на Доналд Трамп. Меланија за гласањето избра фустан од брендот Гучи, вреден скоро 4.000 евра.

Првата дама уште еднаш покажа дека има непогрешливо чувство за мода и елеганција.