петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 201
home Познати

Меланија Трамп гласала во фустан вреден цело богатство: Американците не можат да ѝ го опростат овој детаљ!

Меланија Трамп гласала во фустан вреден цело богатство: Американците не можат да ѝ го опростат овој детаљ!

Првата дама на Америка гласала на Флорида во 9 часот наутро, а за оваа пригода облекла скап фустан во комбинација со вртоглаво високи потпетици, елегантна чанта и големи очила за сонце

Американските претседателски избори се во екот, а гласала и Меланија Трамп. На Флорида, поточно во Палм Бич, првата дама се појавила на гласачкото место, во 9 часот наутро по локално време.

За гласањето одбрала фустан од брендот „Гучи“. Фустанот вреден скоро 4.000 евра ѝ ласкала на линијата на првата дама, која уште еднаш го покажала непогрешливиот вкус за мода и елеганција.

Остатокот од стилската рапсодија на Меланија се состоел од лежерна пунџа, големи очила за сонце и високи салонки во боја на кожа, со потпис на нејзиниот омилен дизајнер Кристијан Лобутин.

Но американските медиуми забележале дека Меланија додека доаѓала на гласањето, се појавила без маска!

Најнови вести

Локални избори 2021