среда, 24. февруари 2021. Вести денес: 124
home Познати

Меланија се надмина себеси: Вака елегантно може да изгледа само таа (ФОТО)

Меланија се надмина себеси: Вака елегантно може да изгледа само таа (ФОТО)

Меланија Трамп, првата дама на Америка, уште еднаш воодушеви со својот беспрекорен моден стил, така што избрала комбинација која никогаш нема да излезе од мода.

Меланија и нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Tрамп ги угостиле американските спортисти кои учествувале на Светските летни игри на Специјалната олимпијада.

Иако во прашање било неформално дружење со спортистите, Меланија посегнала по елегантна комбинација којa одговара на нејзиниот веќе препознатлив стил.

Одлично скроените панталони и палтото во црна боја ги надополнила со едноставна бела кошула.

 

Најнови вести

Коронавирус