четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 151
home Познати

Меланија прво не сакала да му го даде ни бројот: Еве колку време му требало на Трамп конечно да ја освои

Убавата Словенка денеска го слави својот роденден.
Меланија прво не сакала да му го даде ни бројот: Еве колку време му требало на Трамп конечно да ја освои

Меланија Трамп, првата дама на САД, денеска го слави својот 48-ми роденден.

Словенката со својот живописен живот ја заинтригира цела Америка, кога дојде на почесната позиција.

Нејзиниот татко, Виктор Кнавс работел како продавач на автоделови и Меланија неколку пати во текот на кампањата на Трамп истакна дека не бил член на Комунистичката партија.

Меланија во 1992 година на натпреварувањето за Мис Словенија го освои местото за прв следбеничка.

Судбинската средба со Трамп се случила во текот на неделата на модата во Њујорк во 1998 година. Трамп тогаш и пришол на оваа убавица, а таа не сакала да му го даде ниту бројот на телефонот. Тој на неа и ги дал сите свои контакти, но Меланија му се јавила тек после седум дена.

Имале турбулентна врска, се смирувале и раскинувале се додека не се венчаа во 2005 година. Гласините велат дека Меланија носела венчаница која чинела 200.000 долари, дизајнирана од дизајнерот Џон Галијани.

Меланија има и своја линија накит, како и козметика.