понеделник, 9. мај 2022. Вести денес: 132
home Познати

Меколи Калкин се сврши

Меколи Калкин се сврши

Меколи Калкин, некогашната детска ѕвезда од првите два дела од „Дома сам“, се сврши со осум години помладата Бренда Сонг, која исто така, е глумица.

Калкин (41) и поранешната ѕвезда на „Дизни“ се во врска веќе четири години. Во април лани го добија и првиот син – Дакота, крстен по сестрата на Меколи која почина во 2008 година.

Глумецот е актуелен со улогата во новите епизоди серијата „Американска хорор приказна“, а неговиот последен филм е „Земја на промени“ (Changeland) од 2019 година.

Коронавирус