среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Познати

Меган Маркл прекрши уште едно строго правило на кралското семејство

Меган Маркл прекрши уште едно строго правило на кралското семејство

Меган Маркл повторно ги разбранува светските медиуми прекршувајќи едно од правилата на кралското семејство.

Имено, Меган излегла од автомобилот и сама ја затворила вратата, што е кршење на правилата ако се земе во предвид дека согласно протоколот таа не смее тоа сама да го прави.

Сепак, и покрај овој гаф, нејзината модна комбинација наиде на многу позитивни критики.

Коронавирус