сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 96
home Познати

Меган Маркл одбива да носи Ем енд Ес хулахопки, оти биле евтино „ѓубре“

Меган Маркл одбива да носи Ем енд Ес хулахопки, оти биле евтино „ѓубре“

Британската војвотка од Сасекс, Меган Маркл одбила да носи хулахопки од Ем енд Ес, оти биле „ѓубре“, изјави неименуван извор за „Сан“.

– Пред роденденот на принцот Чарлс (70) во градината на Бекингемската палата, Меган побара хулахопки и ја испрати помошничката да купи еден пар. Помошничката ѝ рече дека ќе отиде до Ем енд Ес дуќан, но Меган се побуни: „Нема да ме облечете „во ѓубре“, сакам Волфорд, раскажува изворот.

Инаку, хулахопките на Волфорд се до шестпати поскапи од оние на Ем енд Ес.

Коронавирус