среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

Меган Маркл – од жртва на расна дискриминација до една од највлијателните жени во светот (ВИДЕО)

Меган Маркл – од жртва на расна дискриминација до една од највлијателните жени во светот (ВИДЕО)

Иако малкумина знаеја која е Меган Маркл пред да му стане сопруга на принцот Хари, нејзиното влијание го чувствуваа многу жени, особено оние кои биле жртви на расна дискриминација.

Бидејќи и Меган се соочила со овој проблем, таа отсекогаш зборувала за него, а вниманието што го доби благодарение на Хари само ѝ помогна да биде чуена од луѓето, особено жените, ширум целиот свет.

Меган Маркл покажа и дека е личност која не им се покорува на сите правила – таа храбро прекрши многу кралски протоколи кои кралското семејство ги следи со години.

Погледнете го патот по кој Меган чекореше за да стане една од највлијателните жени во светот:

Коронавирус