среда, 26. февруари 2020. Вести денес: 0
home Познати

Меган Маркл му поставила нови услови на принцот Хари

Меган Маркл му поставила нови услови на принцот Хари

Војвотката Меган Маркл шокира од ден на ден со своите одлуки, а пријателите на оваа двојка велат дека Хари многу се сменил.

Имено, Меган му забранила на сопругот да пие алкохол, кафе и чај за време на нејзината бременост, за да може и тој да помине низ целото тоа. Тој сега ги заменил сите овие пијалаци со минерална вода.

Долгогодишен пријател на Хари вели дека принцот секогаш бил расположен за добра забава.

– Хари секогаш беше за забава и сакаше да пие алкохол, што ова сега е големо достигнување за него. Тој секогаш беше полн со енергија и бараше нова возбуда, но сега новиот режим не го прави најзабавен гостин на забавите. Сепак,  многу е посмирен и опуштен “, рече пријателот на принцот, пренесуваат светските медиуми.