сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 72
home Познати

Меган Маркл доби прекар од вработените во кралската палата

Меган Маркл доби прекар од вработените во кралската палата

Официјално е војвотка од Сaсекс, а неофицијално е Меган Маркл, но вработените во Кенсингтонската палата и дале прекар кој не беше познат за јавноста.

Како што пренесуваат британските медиуми, вработените во палатата смислиле прекар кој одлично го опишува однесувањето на Меган Маркл.

Според нив, сопругата на принцот Хари е слична на неговата почината мајка, принцезата Дајана, па Меган ја нарекле Ди 2.

Начинот на кој Меган се однесува кон нив и колку е едноставна ги потсетува на деновите кога принцезата Дајана живеела во палатата.

Најнови вести

Коронавирус