петок, 5. март 2021. Вести денес: 89
home Познати

Меган го слави 38 роденден: Честитката на принцот Хари го обиколи светот

Меган го слави 38 роденден: Честитката на принцот Хари го обиколи светот

Војвотката Меган Маркл денеска го прославува својот 38 роденден. Единствената желба и била да биде со своето семејство- сопругот Хари и синот Арчи.

Принцот Хари го искористи овој ден, па на својата сопруга и го честиташе роденденот и тоа преку социјалните мрежи, а тоа го направи на едноставен и одмерен начин, заблагодарувајќи се што е крај него со зборовите: Среќен роденден на мојата неверојатна жена. Благодарам што си крај мене на оваа животна авантура.

Коронавирус