четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

Медиумската војна продолжува: Јована “распали“ по Тања Савиќ

Медиумската војна продолжува: Јована “распали“ по Тања Савиќ

Водителката Јована Јеремиќ за време на гостувањето во една емисија уште еднаш се осврна на нејзината медиумска војна со пејачката Тања Савиќ, која своевремено го напушти „Амиџи шоу“ поради неа.

-Тања Савиќ е тип на личност која сака да ја произведува нејзината лага, дека луѓето ја лажат дека е одлична. Тања е добра пејачка, но глупава е како ноќ. Тоа е крајот на приказната. Јавно зборувам за тоа, таа не знае да состави проста проширена реченица во медиумите. Тања е ограничена во секоја смисла, нема речник, а стилот на размислување и е лош, вели Јована и додава:

-Наместо да пее и да биде тоа што е, едноставна и нормална жена, таа сака да глуми лудило и ѕвезда. Другари, не можете да играте ѕвезда кога сте Тања Савиќ. Таа треба да знае каде припаѓа. Таа е ѕвезда како пејачка, но во интелектуална смисла нема што да каже. Тања може да зборува за приватниот живот, како има ново момче, кои се нејзините песни и само да пее, но не може да задржи внимание во шоуто! Нема материјал за тоа, истакнува Јеремиќ.

Таа се осврна на емисијата каде заедно беа гостинки.

-На снимањето на емисијата во која гостуваше дојде видно вознемирена, психички нестабилна, беше очигледно. А јас бев само капка во чашата за таа да го напушти шоуто на Амиџи. Тања не можеше да поднесе јас да бидам ѕвезда на шоуто. Што е проблемот? Ако не ви се допаѓа, не доаѓајте. Јас сум ѕвезда и тоа е поентата! – заклучува Јована Јеремиќ.

 

Коронавирус