среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 25
home Познати

Медиумите удрија по Емина за врската со новото момче, а кога ќе го дознаете овој детаљ за неговата сопруга ќе се згрозите од пејачката 

Медиумите удрија по Емина за врската со новото момче, а кога ќе го дознаете овој детаљ за неговата сопруга ќе се згрозите од пејачката 

Наводната тајна врска на Емина Јаховиќ и 18 години постариот Садетин Саран ја запали јавноста. Тазе разведената пејачка, според пишувањата на тамошните медиуми, нешто повеќе од еден месец се гледа со угледен господин кој два пати се разведувал и има една ќерка.

Изминативе денови, турските медиуми на големо пишуваат за љубовта со Садетин, со чија втора жена пејачката се познава. Во прашање е забарката Енек Кулар, а додека биле заедно со задоволство се гледале со парот Јаховиќ-Сандал на луксузните прослави по Истанбул.

Како и да е, Емина се уште мудро молчи, па информацијата дека е во врска со Садетин, ниту ја потврдила, ниту ја демантирала.

Коронавирус