понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Медиуми објавија дека синот на Цеца се обесил, Вељко веднаш се огласи

Медиуми објавија дека синот на Цеца се обесил, Вељко веднаш се огласи

Лажните вести за смрт на познати личности со години наназад се шират по интернет просторот, а во босанските медиуми се појави наслов дека Вељко Ражнатовиќ, синот на српската пејачка Цеца, се обесил во својот дом.

Вељко веднаш реагирал на оваа вест, огласувајќи се со видео снимки во која ги нарекува болни оние кои тоа го измислиле.

-Кој и да е болен толку многу, да оди одма да се лекува. Што е со будаливе? На празник пишувате вакви глупости, вели Вељко во пораката.