среда, 14. септември 2022. Вести денес: 50
home Познати

„Ме чекаше невина, Света Петка на сон и кажа кога да ми се јави“: Вака Кристијан Голубовиќ говори за жената која ја изневери!

„Ме чекаше невина, Света Петка на сон и кажа кога да ми се јави“: Вака Кристијан Голубовиќ говори за жената која ја изневери!

Кристијан Голубовиќ се најде во центарот на вниманието кога ја бакна пејачката Кристина Спалевиќ, која има 23 години, на забава во реалното шоу Задруга.

Во оваа прилика, се огласи неговото семејство, бранејќи го на сите можни начини, нагласувајќи дека „нема ништо“ меѓу нив, а многумина ги паметат и приказните на Голубовиќ за неговата сопруга Ивана, која таа вечер ја изневери пред милиони публика.

Кристијан Голубовиќ еднаш им откри на медиумите дека неговата сопруга бил невина до 28-та година и дека ја чува целомудреноста за нивниот брак и додаде дека Света Петка ја советувала во сон кога е вистинското време да го побара.

– Ивана беше сама со години, чекајќи го денот кога јунакот од филмот ќе се ожени со неа. Таа, маченичка, немаше партнер пред мене, беше невина 28 години. Кога ми го кажа тоа, ја прашав: ‘Од кој манастир доаѓаш?’ Потоа ми објасни дека ме сака од нејзината 15-та година и дека ме чека 13 години. Јас и реков: “Кого чекаш? Криминалец? Ментол? Дали си нормална?” И таа ми рече: I Знам што правам, Света Петка ми рече во сон: Чекај, ќе ти кажам кога ќе го повикаш. ’И така беше, рече Кристијан.

Најнови вести

Коронавирус