понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Масимо Савиќ ја остави дрогата за да биде подобар татко: Вака изгледа неговата успешна и преубава ќерка (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Масимо Савиќ ја остави дрогата за да биде подобар татко: Вака изгледа неговата успешна и преубава ќерка (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Масимо Савиќ своевремено објасни дека дрогата не била негов избор, туку се неа експериментирал кога таа била во мода. Сепак, знаел дека кога- тогаш ќе престане, доколку сака да го оствари големиот сон- да стане семеен човек, снажен столб, татко и тоа конзервативен.

-Ми беше лесно да стана, затоа што сфатив дека мојот приоритет е да имам семејство, да бидам татко, и тоа конзервативен татко. Некој кој е во состојба да ја прати својата ќерка на факултет.

И го направил баш тоа, за својата мирна. Убавица и четвртина век денес е љубопитна новинарка, успешна млада водителка, која сонува големи сонови.

-Се ужаснувам од помислата да станам ладна и недостижна „позната“ личност која нема време да се шегува на своја сметка и одвои минута да си го разубави секој ден, изјави Мирна за хрватските медиуми во една прилика. Инстаграм профилот привлекува огромно внимание на јавноста.

Таа сака книги, прошетки со своето куче Манга и ја обожава модата, а своето слободно време го поминува со своето момче, архитектот Игор Павловиќ, со кого ова лето одмара во камена куќа крај море.

Со него се појави и во спотот на Масимо за песната „Нека ти плове бродови“, а познатиот татко не може да биде погорд на својата галеничка.

Ružnija sam uživo, ali fino mirišem…

A post shared by Mirna Savic (@savicmirna) on