среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 65
home Познати

Маша Терезиќ се повлече по раскинувањето со Вељко Ражнатовиќ, а еве како изгледа денес

Маша Терезиќ се повлече по раскинувањето со Вељко Ражнатовиќ, а еве како изгледа денес

Маша Терезиќ, ќерката на Звездан Терзиќ сега е успешна млада девојка која има свој бренд, а на јавноста и стана позната по нејзината врска со Вељко Ражнатовиќ.

Маша и Вељко речиси секојдневно се наоѓа на насловните страници, а се зборуваше дека се и верени.

Иако сите им предвидуваа светла иднина, по четиригодишна врска парот раскина во 2016 година, а Маша се повлече од јавноста.

Јавноста и понатаму беше заинтереснирана за нејзниот љубовен живот, а по три години од раскинувањето со Вељко, Маша на социјалните мрежи започна да објавува провокативни фотографии.

Поминаа пет години од раскинувањето со Вељко, а Маша созреа, го промени изгледот, а нејзините следбеници коментираат дека се е поубава.

Таа го крие својот љубовен живот, но со своите фанови често споделува фотографии од егзотични дестинации.

Потсетуваме, Вељко неодамна зборуваше за својот љубовен живот, па истакна дека пред Богдана имал една сериозна врска.

„Една сериозна врска ми беше со Маша, траеше четири години. Тоа беше првата вистинска љубов, но бевме деца, не бевме зрели“, изјави Ражнатовиќ.

Потсетуваме, Вељко Ражнатовиќ се ожени со екс кошаркарката Богдана Родиќ и во јуни претходната година станаа родители на синот Жељко.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија