среда, 7. декември 2022. Вести денес: 57
home Познати

Мартинијан повторно освојува на „Ѕвездите на Гранд“ (ВИДЕО)

– Ниедна забелешка немам ниту за првата, ниту за втората песна. Отпеа перфектно, беше коментарот на Аца Лукас за неговиот настап.
Мартинијан повторно освојува на „Ѕвездите на Гранд“ (ВИДЕО)

Мартинијан Кириловски својот настап во новиот круг на „Ѕвездите на гранд“ го почна со пијано верзија на хитот „Не даш ми мира“ од Жељко Јоксимовиќ, а потоа продолжи на македонската „Во коси да ти спијам“ на нашиот легендарен пејач Тоше Проески.

Жирито му даде зелено светло за да продолжи во третиот круг на „Ѕвездите на Гранд“.

– Ниедна забелешка немам ниту за првата, ниту за втората песна. Отпеа перфектно, беше коментарот на Аца Лукас за неговиот настап.

Во продолжение погледнете ја 22. емисија на „Ѕвездите на Гранд“, настапот на маестралниот Мартинијан Кириловски е на 28. минута.

Qatar 2022