вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

Мартин со емотивна порака за Драган Вучиќ: За некого музичариште, за мене татко над татковците!

Мартин со емотивна порака за Драган Вучиќ: За некого музичариште, за мене татко над татковците!

На почетокот на месец мај почина македонскиот музичар, композитор и водител Драган Вучиќ.

Неговата смрт беше последица на коронавирусот со кој Драган се инфицираше и не успеа да се избори.

Денес по речиси еден месец откако почина на Инфективната клиника во Скопје, неговиот син, музичарот и актуелен директор на Народниот ансамбл „Танец“, Мартин Вучиќ, уште еднаш сакаше да потсети кој беше неговиот татко Драган за останатите, но најмногу за него.

„За некого беше музичариште, за некого басист бр1, за некого шоумен, за некого композиториште…. За мене секогаш татко над татковците!“ – пишува Мартин на својот Фејсбук.

Парламентарни избори 2020