среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 169
home Познати

Мартин и Стефан на прием кај претседателот Иванов (ФОТО)

Мартин и Стефан на прием кај претседателот Иванов (ФОТО)

Претседателот Ѓорге Иванов денеска оствари средба со музичкото дуо “Некст Тајм” кои пред 3 дена ги собраа сите симпатии за преработката на песната “Нешто ќе те питам бабо”.
Средбата била на задоволство на двете страни, со оглед на тоа што информираа и претседателот и момците од Некст тајм.

– Огромна чест е што денеска имавме можност да бидеме гости кај претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, и да зборуваме на многу теми. Свесни дека не секој и секогаш има можност да седне на иста маса со него, така што веруваме дека овој момент ќе остане вечно во нашите сеќавања, напишаа “Некст Тајм” на својата Фејсбук фан страна.

Најнови вести

Коронавирус